Dlaczego warto inwestować we włoskie firmy

Czy warto inwestować we włoskie firmy: Wszystko co musisz wiedzieć

Artykuł dodany prze italonia

Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się liczba polskich firm, które nawiązują współpracę z przedsiębiorstwami włoskimi. Włosi którzy już przed paru laty byli jednymi z głównych partnerów gospodarczych Polski jedynie umacniają tę pozycję. 

Inwestowanie włoskich firm czy to się opłaca?

Współpraca biznesowa pomiędzy Polską oraz Włochami jest bardzo zacieśniona, nie chodzi już tylko o eksport krajowych towarów na płw. Apeniński, lecz ponadto o wzrost liczby spółek z polskim kapitałem we Włoszech. Do najbardziej znanych polskich marek które mają swe spółki we Włoszech należą m.in. Boryszew, Comarch, Fakro, Impexmetal, Inglot, Inter Cars, Kęty, Kruk, Wielton. Polacy sprowadzają z Włoch m.in. tkaniny które są wysokiej jakości oraz konkurencyjne cenowo. Czołowi polscy przedsiębiorcy wskazują, że poza dobrymi obopólnymi relacjami biznesowymi, warto podejmować współpracę ze względu na pozabiznesowe walory Italii. 

Zalety inwestowania we włoskie firmy

Włochy są jednym z najzasobniejszych przedsiębiorstw na świecie, jest to również państwo które ma trzecie w skali światowej pod względem wielkości zasoby złota. Włochy to państwo będące trzecim największym polskim partnerem biznesowym, więc jest to rynek znany i sprawdzony. Polscy przedsiębiorcy są bardzo cenieni na płw. Apenińskim, najlepszym przykładem będzie Marcin Saracen, który otrzymał w Rzymie nagrodę dla najlepszego zagranicznego przedsiębiorcy.

Przykład Marcina Saracena pokazuje, że we Włoszech można odnieść wielki sukces w biznesie pod warunkiem, że jako priorytet stawia się najwyższe walory prowadzenia biznesu oraz potrafi się odnaleźć swoją niszę. Dlaczego warto inwestować we włoskie firmy? bo to szansa rozwoju dla małych oraz średnich przedsiębiorców, Italia jest również bardzo otwarta na zagranicznych inwestorów oraz istnieją tutaj liczne ośrodki badawczo- naukowe co sprzyja nawiązaniu połączenia pomiędzy nauką oraz biznesem. 


06-04-22

Copyright b2bitaliapolonia.com, 2022